Kedves Marci, Tamás, Laci, Máté, Kevin, Marci, Bálint!

Kedves ballagó 8. osztály!

Én kaptam azt a feladatot, hogy a 6. osztály nevében elbúcsúztassalak Benneteket. A megtisztelő felkérést úgy oldottuk meg, hogy 6. osztályunk minden tagja hozzászólhatott a búcsúzó beszédhez, emlékezéshez. Ezekből a gondolatokból ragadtunk ki néhány, lehetőleg hízelgő és pozitív részletet.

Tehát kedves Gombos, Tomó, Laci, Lény, Kevin, Tüsi, Bálint!

Nagy a mi bánatunk!

• Vajon ki énekel majd közülünk úgy, mint Ráczék legkisebbik fia?

• Ki szakítja majd el olyan divatosra a gatyáját, mint Tomó?

• Ha Gombos már nem jár ide, ki permetezi majd be a Hunyadi utcát olajgőzös benzinköddel?

• És miért nem halljuk majd nap, mint nap Máté öblös hangját, mellyel a „Réti virág” című református éneket énekelte szívvel lélekkel, de leginkább humorral.

• Ki nyírja majd le a füvet, ha Kevin híján meg begyöpösödik a rezi út?

• Kivel betyárkodunk majd együtt itt Zalában, ha nem Varga Marcival és Lackóval?

• És ki teker majd össze annyi szép okleveleket az iskolának, mint Marci?  Egy valóságos „oklevélgyár” ballag most el tőlünk.

• Ha Bálint már nem jár ide, akkor vajon ki lök majd bennünket a kutya szájába? És lesz-e fixi, amit bárkitől is kölcsönkérhetünk?   .   .   .   .   .   .   .

Megannyi megválaszolatlan kérdés! .   .   .   .   .   .   .   .   .

De ne busongjunk a múlton! Inkább köszönjük a sok jó példát, melyet tőletek láttunk:

• Gombos technikai zsenialitását!

• Tomó táncos lábait!

• Lackó harciasságát!

• Máté izmos felsőtestét, nyers erejét!

• Kevin profi rajzait!

• Marci kitartását!

• Bálint lelkes üvöltéseit!

Jó élmény volt, hogy néha a fociban sikerült legyőznünk benneteket, de azért nem baj, ha mostantól végre igazságosak lesznek a meccsek.

Végül is, köszönjük a sok mély hangot, melyek közé a ti nagy bánatotokra nem vegyült fehérnépek csiripelése.

Most azt kellene mondanom, hogy emléketeket megőrizzük, de azzal sokra nem megyünk, így inkább azt mondom, hogy maradjatok velünk kapcsolatban! Mert a boldogság a jó kapcsolatokon alapul!

Tanuljatok, okosodjatok, szeressétek az embereket szeressétek az életet! És ne feledjétek soha, hogy mindez    MEGÉÉÉÉRI!